X
 • اولین و تنها مرکز اقامتی درمانی محرک ها در ایران

کتاب ها

تـولـد دوبـاره

تـولـد دوبـاره

«تولددوباره» زندگی‌نامه‌ی نویسنـده (فروهر.ت) از دوران كودكی تا بزرگسالی و تحلیلی است از فرایند شكل‌گیری و رشد بیماری اعتیادش، وقایع دوران مصرف، و نحوه‌ی رهایی از اسارت اعتیاد با به كارگیری دوازده قدم بهبودی.
مطالعه‌ی این كتاب ـ به ویژه برای معتادان ـ می‌تواند كمك و راهنمای مؤثری برای آشنایی با بیماری خود و رهایی‌شان از اعتیاد باشد.

تـولـد دوبـاره 2

تـولـد دوبـاره 2

این کتاب قسمت دوم کتاب تولد دوباره است و خاطرات فردی و تاریخچه مربوط به بعضی از جمعیت‌های 12 قدمی را تا سال 1385 به صورت خلاصه پوشش می‌دهد.
امیدوارم بتوانم مطالب را به آن صورتی که هست و می‌شود بیان کرد، عنوان کنم و بدون قصد هتک حرمت دیگران و خودم آن چه که می‌دانم و باور دارم چه به خودم مربوط باشد چه به دیگران بنویسم. دعا می‌کنم که گزارشگر باشم نه قاضی عسگر، روشنگر باشم، نه افشاگر یادآوری بعضی از تجربه‌های تلخ ممکن است برایمان دردآور باشد، اما اگر به ما کمک کندکه آن‌ها را تکرار نکنیم، و به سرمایه‌های تجربی ما اضافه می‌شدند و ما را قوی‌تر می‌کنند.

عطـش بـرای آزادی

عطـش بـرای آزادی

آگاهی و درك عمیق از بیماری اعتیاد می‌تواند نحوه‌ی بینش ما را نسبت به اعتیاد و شخص معتاد، دگرگون كند؛ عطش برای آزادی خواننده را با معمای اعتیاد، افكار و رفتار شخص معتاد از دیدگاه روان‌شناختی آشنا می‌كند. نویسنده (فروهر. ت) كه خود از رهایی یافتگان اعتیاد است اعتقاد دارد كه بیشترین نقش بهبودی را خود معتادان رها شده از اسارت اعتیاد به عهده دارند؛ زیرا آنان سرمشق‌هایی هستند كه می‌توانند با تجربه‌هایشان عطش برای آزادی را در سایر معتادان اسیر در چنگال اعتیاد به وجود آورند.

مـداخلـه

مـداخلـه

 بسیاری از معتادان، به ویژه نوجوانان و جوانان كه هنوز از ادامه‌ی مصرف مواد مخدر خسته نشده‌اند، تا به عجز و آخر خط نرسند نمی‌توانند از اسارت اعتیاد رها شوند و بهبودی از طریق دوازده قدم را تجربه كنند. مداخله، نحوه‌ و چگونگی فرایند ایجاد آخر خط مصنوعی را توسط خانواده‌ها و مددكاران برای معتادانی كه هنوز به مرحله‌ی تسلیم نرسیده‌اند ترسیم می‌كند.
مداخله، دستورالعمل گام به گام نجات معتادانی را كه منكر اعتیاد خود هستند در اختیار خانواده‌ها، روان‌پزشكان و مددیاران اعتیاد و نیز اعضای قدیمی انجمن‌های 12 قدمی قرار می‌دهد.   

یادداشت‌های غار

یادداشت‌های غار

 پیام‌های كوتاه و مفید یادداشت‌های غار به دو زبان انگلیسی و فارسی، تجربه‌هایی است از دوران بهبــــودی و رهایی از اعتیــــاد «دیـــو.ك» (Dave. K) نویسنده‌ی این كتاب و دوستان بهبودی‌اش. نویسنده در یادداشت‌های خود الهاماتی را كه از ذهن خود و بسیاری از معتادان در حال بهبودی تراوش كرده است با جمله‌هایی زیبا در بخش‌هایی مرتبط با موضوع پیام‌ها، ویرایش و منعكس كرده است. پیام‌های یادداشت‌های غار همان‌طور كه به نویسنده و دوستان بهبودی‌اش كمك كرد تا زندگی معنوی و پاكی را داشته باشند، به دیگران نیز كمك می‌كند تا روزهای خوب و پاكی را تجربه كنند.  

پیـام امـروز

پیـام امـروز

پیام امروز كه در قطع جیبی چاپ شده است برگزیده‌هــایـی است از كتــاب‌هــای « تـولد دوباره » و «عطش برای آزادی» به صورت رهنمودهای روزانه در 365 روز سال برای معتادان در حال بهبودی، در جهت ترمیم دیدگاه‌ها، گفتار و رفتار آنان.

پیـام رهـایـی

پیـام رهـایـی

نخستین بارقه‌های رهایی از الكلیسم و اعتیاد، شرح ماجرای تجربه‌ی روحانی «بیل ویلسون» بنیان‌گذار انجمن‌های دوازده قدمی‌، تاریخچه‌ی مختصری از انجمن‌های 12 قدمی درخارج و ایران و... موضوع‌های مهم وجذاب كتاب «پیام رهایی» است.
در «پیام رهایی» تصویرهایی از بنیان‌گذاران AA، NA و ... چاپ شده است و خواننده را با اشخاصی آشنا می‌كند كه تأثیر شگرفی در ایجاد روش منحصر به فرد رهایی از اعتیاد و تداوم بهبودی و پاكی داشته‌اند.

بـاز هـم بیـانـدیش

بـاز هـم بیـانـدیش

«باز هم بیاندیش» كه در قطع جیبی كوچك چاپ شده است شامل پیــــام‌های جذابی است كه توسط دكتر رابرت آنتونی (Dr. Robert Anthony)  نوشته شده و فروهر. ت آن را به زبان فارسی برگردانده است. پیام‌های باز هم بیاندیش می‌توانند برای داشتن یك زندگی موفق و دسترسی به آرامش درون مفید واقع شوند. به اعتقاد مترجم «بازهم بیاندیش»، جمله‌های قصار این كتابچه، پیام‌های قدرتمندی به ناخود‌آگاه ما می‌فرستند كه بعضی از آن‌ها با انرژی خلاق درونی و آرزوهای واقعی ما همساز شده و در طول حیات‌مان به شكل تغییر، نوآوری، بدعت‌گذاری و یا ورود به عوالم والا متجلی می‌شوند.

غلبـه بـر اعتیـاد

غلبـه بـر اعتیـاد

كتاب«غلبه براعتیــاد» اثر دكتــر دی‌پك چوپرا «Dee Pak Chopra, M.D» تازه‌ترین ترجمه‌ی فروهر.ت است. نویسنده در این كتاب ضمن تشریح انواع اعتیاد (مواد مخدر، الكل، داروهای محرك؛ اعتیاد به توتون، غذا، سكس و...) در هر فصل، راهكارهایی برای رهایی از آن‌ها به ویژه از طریق درك مفاهیم معنوی و تمرین‌های عملی ارائه داده است.
در پیش‌گفتار مترجم آمده است:
این كتاب توسط یك انسان متحول كه پرهیز و ایمان را سرلوحه‌ی زندگی خود قرار داده است برای كمك به همدردان ما به رشته‌ی تحریر در‌آمده است؛ آرزو دارم مفاهیم معنوی و راهكارهای آن بتوانند به آن‌چه كه داریم چیزی اضافه كند.

مدیریت انكار

مدیریت انكار

ترنس گورسكی (Terence T. Gorski) كه از مراجع شناخته شده در حوزه‌ی بیماری‌های اعتیادآور در سطح جهان می‌باشد، در كتاب مدیریت انكار توجه خود را معطوف به مهم‌ترین عامل تداوم اعتیاد یعنی انكار كه موجب‌ شكست در درمان بیماری‌های همراه اعتیاد می‌شود نموده است و با پرداختن به ریشه‌های انكار، راه‌كارهای خروج از حالات غیر قابل نفوذ انكار را مرحله به مرحله برای درمانگران، بیماران و خانواده‌ها ترسیم كرده است.
  مطالعه و استفاده از راه‌كارهای این كتاب به عنوان كتاب كمك درسی، بـه استـادان و دانشجویان دوره‌ی مددیاری اعتیاد، مددكاری، روانشناسی، جامعه‌شناسی، پزشكی و روان‌پزشكی پیشنهاد  می‌گردد. 

كتـاب سبـز

كتـاب سبـز

كتاب «سبز» تازه‌ترین اثر سید فروهر تشویقی است كه با هدف استفاده در برنامه‌های بهبودی مراكز اقامتی كوتاه مدت به رشته‌ی تحریر درآمده است. وسوسه، خصوصاً در ابتدای مرحله‌ی قطع مصرف، عمده‌ترین دغدغه‌ی معتاد در حال بهبودی است و لزوم ارائه‌ی راهكار و آموزش شیوه‌های عملی برای مقابله با آن ضروری به نظر می‌رسد كه این كتاب به خوبی از پرداختن به این مهم، برآمده است. نویسنده با استفاده از تجارب خود در زمینه‌ی بهبودی از اعتیاد، در این كتاب طی 12 جلسه‌ی كارگاهی، به زبانی ساده و كاملاً حساب شده رهجویانی كه تازه مرحله سم‌زدایی را پشت سر گذاشته‌اند، با بیماری خود آشنا می‌سازد.

پیشگیـری از لغــزش

پیشگیـری از لغــزش

در بین معتادان در حال بهبودی افرادی وجود دارند كه پس از ترك مواد مخدر و حتی تجربه‌ی بهبودی در گروه‌های خودیاری دوازده قدمی، مرتباً لغزش (Relapse) نموده و بیماری اعتیاد مجدداً در آنها فعال می‌گردد. این افراد نه تنها از بیماری اعتیاد رنج می‌برند بلكه از مشكل دیگری نیز كه در اثر تداوم و فعالیت بیماری اعتیادشان در آنان به وجود آمده‌ است در عذابند.
مطالب این كتاب توسط ترنس گورسكی Terence T. Gorski كه یك متخصص، محقق و مرجع صاحب نام در زمینه‌ی پیشگیری از لغزش می‌باشد به رشته‌ی تحریر در آمده است.
امید داریم ترجمه‌ی این كتاب به عنوان یكی از ابزارهای پیشگیری از لغزش بتواند درخدمت معتادان مبتلا به «لغزش مزمن» قرارگرفته و آنهایی نیزكه تاكنون لغزش نكرده‌اند با  بهره‌گیری از برنامه‌های كمكی و راهكارهای ارائه شده در این كتاب، احتمال «لغزش» را در زندگی خود كاهش دهند.

مقاله های تخصصی

کار و بهبودی

سوالی که فکر اکثر بیماران را بعد از ترک درگیر مینماید اینست که بعد از ترک سرکار بروم یا نه؟

شروع کننده های مصرف موادمخدر

افراد، اشیا، موقعیتها، آب وهوا و هرآنچه لذت موادمخدر رابرای معتادیادآور شود می توانند شروع کننده محسوب شوند.

وسوسه چیست؟

وسوسه یک نشخوار فکری است که میتواندباعث ایجاداحساس هوس منجر به ایجادبرانگیزاننده ای قوی برای حرکت به سوی کسب لذت هایی باشدکه شخص ممکن است تجربه قبلی آن لذت راداشته یا نداشته باشد.

مسئولیت پذیری وبهبودی

 سبک زندگی معتادان اساسافاقدساختارمی باشد، هدف گزینی، روشهای خلاق،وظایف و توانایی مدیریت برزمان بطورآشکار درآنها وجود ندارد.

الگوی ارائه خدمات در مرکز ترک اعتیاد وردیج

الگوی ارائه خدمات به مصرف کنندگان موادمحرک در مرکز ترک اعتیاد وردیج (دهکده سلامت وردیج) تاحدزیادی وابسته به علائم عمده بیماران درمان مراجعه است.

احساس گناه و شرم در بهبودی

احساس گناه، احساسی می باشد که فرد در مورد کارهایی که درگذشته انجام داده یا نداده است دارد.

تعریف شخصیت

هدف همه یافته های روانشناسی دستیابی به"شخصیت"است. شخصیت هم جنبه های مشترک وهم جنبه های تفاوت  ازدیگران را درنظر می گیرد

روابط بین فردی در مرکز ترک اعتیاد وردیج

مقیمان TC نقش ها و روابط فردی گوناگونی را درون و بیرون برنامه تمرین می کنند، دوستی ها، دلبستگی ها ، روابط عاشقانه و جنسی ...

نقش استف در دهکده سلامت وردیج (کمپ وردیج)

استف در دهکده سلامت وردیج شامل کسانی می شود که راهبری و حمایت از برنامه  را  بر عهده دارند

ویژگی‌های بیماران مقیم در کمپ ترک اعتیاد وردیج

از ویژگی‌های بارز اجتماع درمان مدار وردیج که ما به  آن کمپ ترک اعتیاد وردیج می‌گوییم کار بر روی رفتار و نوع تفکر معتادان درحال درمان در کمپ وردیج می‌باشد.

تماس با ما

همین حالا با ما تماس بگیرید. اطلاعات شما نزد ما محرمانه باقی می ماند.

شرایط پذیرش

 1. تمایل بیمار برای اقامت و بهبودی
 2. حداقل سن 18 و حداکثر 55
 3. دارا بودن سلامت نسبی جسمی و روانی با تایید روانشناس بالینی و پزشک مرکز
 4. دارا بودن شرایط پذیرش پس از مصاحبه و تایید سرپرست تیم درمان
 5. همراه داشتن کارت شناسایی معتبر
 6. همراه داشتن یک نفر از افراد درجه یک خانواده با کارت شناسایی معتبر به عنوان بیمار
 7. پرداخت هزینه کامل درمان یک دوره ۳۰ روزه هنگام تشکیل پرونده و پیش از آغاز هر دوره در صورت تمدید دوره
 8. حضور خانواده بیمار در جلسات آموزشی هفتگی که توسط مشاور خانواده مرکز برگزار می شود
 9. بیمار پس از اتمام هر دوره ۳۰ روزه و پیش از تمدید دوره بعدی با درخواست کتبی و هماهنگی خانواده و تایید سرپرست تیم درمان می تواند به مدت 24 الی 48 ساعت به همراه خانواده از مرخصی استفاده کند و مجددا ادامه درمان دهد.

تذکر: در این مرکز صرفا درمان غیر دارویی انجام می شود

 • ساعات کار: همه روزه ۲۴ ساعت شبانه روزی
 • تلفن: 02144970070 - 02144970193 - 09108638979
 • 09104325010
 • 09104325020
 • 09104325030
 • نشانی: تهران - بزرگراه شهید خرازی - خروجی شهید اردستانی - کیلومتر 4 جاده روستای وردیج
 • ایمیل: info@verdij.com
 • دفتر مرکزی:02144253000 - 09021058590
 • نشانی دفتر مرکزی:فلکه دوم صادقیه، بلوار شهدای صادقیه جنوبی، کوچه چراغعلی، پلاک 17

فرم تماس آنلاین

دی ان ان